Tüm Detaylı Yorumlarıyla Ücretsiz Doğum Haritası Hesaplama

Astroasist
8 min readFeb 14, 2022

Yıldız haritalarıyla çalışırken işlemlerde kullanılacak olan doğum saati bilgisinin doğru olması kesinlikle önemlidir ki, astrolojik hareketlilikten dolayı bazen üç beş dakikalık yanlışlığın bile bütün hesaplamayı yanlış yönde ilerleteceğini unutmamak gerekir. Astrolojik haritaların doğru bir biçimde oluşturulabilmesi ve anlamlarının ortaya konulabilmesi için, doğum anının net olarak bilinmesi şarttır. astroasist.com da ücretsiz olarak kullanıma sunduğumuz doğum haritası hesaplama servisi de, saat ve dakika şeklinde gireceğiniz bu bilgiler ışığında kişiye özel yıldız haritası sonucunu detayları ile birlikte vermektedir.

astroasist.com

https://www.astroasist.com

Astrolojik konumların yoruma açık kısımları olsa bile, aslına bakarsanız çoğunlukla çok yakın anlamları ifade eder. Bundan dolayı yüzde yüz olmasa bile farklı astroloji uzmanlarının yorumları neredeyse aynıdır.

İlk dönemlerde astrolojiyi iyi bilenlerin birçok matematiksel hesaplama yaparak uzun uğraşılardan sonra çıkardıkları doğum (natal) haritalarını, bu asırda teknolojik destek yardımıyla kolayca hesaplamak ve pozisyon ve açıların anlamlarını incelemek mümkün hale geldi.

Genel olarak ücretsiz doğum haritaları astroloji alanında donanımlı uzmanların sahip oldukları becerilerin teknoloji yardımıyla bilgisayar programlarına aktarılarak sunulan halidir.

Astrolojik natal harita bir insanın doğum anında bulunduğu konuma ait astrolojik anlamda tesir özelliği olan gök cisimlerinin dağılımlarını görmemize yarayan bir haritadır.

Jüpiter, Uranüs, Neptün gibi gezegenlerin pozisyonları anlık olarak değişse de, kişisel doğum haritaları sahibinin doğduğu zaman dilimine özel uzayın bir fotoğrafı olması nedeniyle sabittir ve değişmez.

Natal (doğum) harita hesabı yapmak pek çok bilgi ve deneyim gerektiren, son derece karmaşık ve zor olan bir iştir. Bu sebeple astrolog olmayan bir kişinin kişisel doğum (natal) haritasını çıkarması, gereken astrolojik donanımlara sahip olunmadığı sürece mümkün değildir. Sevindirici tarafı şu ki, teknolojik destek sayesinde bütün hesaplamaları kolaylıkla yapabilen yazılımlar mevcuttur. Biz de sitemizi kişisel doğum haritanızı en kısa yoldan çıkarabilmeniz amacıyla tasarladık.

Profesyonel bir astroloji uzmanı olmamanız durumunda da şahsınıza özel tamamen detaylı analizler içeren natal haritanızı çıkarabilirsiniz. Haritanızı çıkarmak için doğduğunuz ana ilişkin tarih ve saat verilerini ve koordinat bilgilerinizi girmeniz yeterlidir. Doğum haritamı göster butonunu tıkladığınız anda derhal haritanızı çıkarmış olacaksınız.

İnternet üzerinde pek çok doğum (natal) haritası hizmeti bulunmakta. Bu siteleri incelediğimizde, bir kısmının sadece işaret ve sembolleri gösterdiğini, ancak bu değerlerin nasıl yorumlanması gerektiğini herkese göre anlaşılır şekilde ortaya koymakta yetersiz kaldığını görüyoruz. Oysa ki yeterince astroloji bilmeyenler yorumlu doğum haritası analizlerine gereksinim duyarlar. Bu nedenledir ki astroasist.com olarak detaylı yorumları içeren bir harita servisi olarak yayın yapıyoruz.

Ephemerisler (gök günlüğü) tüm tarihler için Güneş, Ay, Venüs vb. gezegenlerin pozisyonlarını tespit etmek için kullanılan tablolardan oluşur. Bu çizelgeleri inceleyerek, burçların konum ve derecelerini görebilirsiniz fakat, gerek harita hesaplaması yapmak ve gerekse işaretleri okuma ve yorumlama bölümünde tıkanabilirsiniz. Harita işaretlerinin okunması sadece astrolojik donanımlara sahip kişilerce yapılması imkan dahilinde olan oldukça zor bir iştir. Böyle bir hizmet için bir uzmandan ücretli destek alabilir ya da sitemizdeki doğum haritası yazılımından yararlanabilirsiniz.

Yükselen Burç Hesaplama Sistemi Ücretsiz Analiz

Bilindiği gibi, gün ışığından daha çok yararlanmak adına belirli dönemlerde saatler ileri/geri alınırlar. Son yıllarda Türkiye’de bu tür bir uygulama kullanımdan kaldırılmış olsa da, yükselen burcu hesaplanacak kişinin doğum yılında böyle bir uygulamanın olup olmadığı tespit edilmeli ve tüm hesaplama buna göre şekillendirilmelidir.

Sitemiz aracılığı ile, hiç bir astrolojik bilgiye sahip olmadan bile yükselen burcunuzu hesaplayabilirsiniz. Takip edeceğiniz yol ise çok basit. Elbetteki doğduğunuz andaki saati net bir şekilde bilmeniz kaydı ile. Web sitemizdeki yükselen burç bulma formuna, doğum saatinizi ve coğrafi konumunuzu yazın, devamında çıkacak olan hesaplamayı göster butonunu tıkladığınızda işleminiz tamamlanacaktır.

ASC Ascendant dünyaya geldiğiniz anda coğrafi konumunuza göre, doğu tarafında yükselmekte olan burca verilen addır. 12 ev sistemine göre tertip edilmiş olan natal haritanızdaki birinci evinizdir. Çoğunlukla insanlar kendilerini Güneşin bulunduğu burca göre ifade etseler bile, dışarıdan bakılınca başka insanlar tarafından farklı görünebilirler. Çünkü dışarıdan görünüş aslında yükselen burçla alakalıdır.

Yükselen burcun tespiti için gök günlüğü çizelgelerinden yararlanılır. Bu çizelgeler sıradan insanlar için anlaşılamayan karmaşık bilgilerden oluşur. Bu tablolardan yararlanabilmek için astrolojik alanda ileri düzey bilgi sahibi olmak gerekir. Bu konuda en garantili yöntemlerin başında bir astroloji uzmanından yardım almak ve çeşitli yazılımlar kullanmak gelir. Bizim yazılımımızı da bu konuda güvenerek kullanabilir, ASC (Ascendant) burcunuzu net bir şekilde tespit edebilirsiniz.

Her zaman doğru bilgi vermeyen internette yükselen hesaplama yöntemleri ile alakalı araştırma yaparken bir birine benzeyen basit tablolarla karşılaşmışsınızdır. Yükselen burcun bulunması hususunda sağlıklı bir netice ortaya koyan gösterildiği gibi basit bir yükselen burç hesaplama tablosu yoktur gerçekte. Baktığınız herhangi bir cetvelde, doğum yeri bulunmuyor ve yalnızca Güneşin konumu ve 2 saatte bir yükselen burç değişimi yapılıyorsa dikkate almayın. Çünkü en doğru yükselen burç bulma işlemlerinde koordinat bilgisi, yerel saat dilimi ve bununla beraber yaz/kış saati uygulaması olmazsa olmaz öneme sahiptir.

İlk evdeki burcun ne mana taşıdığı ve karakter üzerindeki etkileri, hesaplamayla birlikte çıkan sonuçla birlikte verilmektedir. Doğum haritasında 1. Evin önemi Güneş burcundan dahi yüksektir diyerek belki de doğru söylemiş oluruz. Çünkü haritanın ilk evi bulunduğunda tüm doğum haritasının diğer detayları da bulunabilecektir. Astrolojik analizlerde tahminler mutlak surette 1. Evde yerleşen burca göre yapılır. Bu da 1. Evin yüksek önem derecesini vurgulayan en önemli bilgidir aslında. Doğum saatinizi öğrenip mutlaka yükselen burcunuzu öğrenin. Bu tespit, kendi özelliklerinizi daha iyi anlamanızı, nasıl bir imaj verdiğinizi daha hızlı bir şekilde bilme olanağınızı arttırır.

Güneş Burcu Hesaplama Uygulaması Astrolojik Harita

Güneş, astrolojideki en kuvvetli yönetici olduğu gibi, doğum haritalarında da en fazla önem atfedilen güç olarak kabul görür. Güneş’in enerjisi, kimliğinizle ve yaşadığınız sürece ne şekilde gelişim gösterdiğinizle ilişkilendirirlir. Işığınızı dış dünya ile hangi yöntemlerle etkileşime aldığınızı ortaya çıkarmakla birlikte sahip olduğunuz şeylerin, hedeflediğiniz şeylerin ve benliğinizin temel taşını oluşturur. Yaşlanma sürecine geçildiğinde, Güneş burcunun tesiri daha da güçlenir çünkü ilerleyen yaşlarda, aslında kim olduğunuzla ilgili kendinizi daha iyi anlama olgunluğu kazanırsınız. Güneş burcunuz temel doğanızı ve yaşantınızın genel akışı esnasında sabit şekilde devam eden öz benliğinizi belirler. Bu özellikler sizin bir anlamda dışarıya sızan içsel yapınızdır. Esasen ışık ve enerji kaynağımız olan Güneş, Güneş Sistemi’nin tam olarak merkezinde bulunur ve buna benzer biçimde Güneş’in konumlandığı burcunuz da benzeri olmayan şahsi odak noktanızı tanımlar. Güneş etkisindeki özelliklerinizi daha iyi bilmek için websitemizdeki burç tespit etme uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Ay Burcu Nedir? Nasıl Yorumlanır?

Duygu dünyamızdaki çok fazla konuda etki sahibi olan Ay’ın doğum haritasındaki pozisyonu astroloji meraklılarının önemini bildikleri başlıca konulardandır. Bir doğum haritasında, Ay’ın yer aldığı burç, bilhassa evlerimizde ve özel hayatımızda çevremize duygusal olarak nasıl reaksiyonlar verdiğimizi ortaya çıkarır.

Ay’ın pozisyon aldığı burç dış dünyadan görülemeyen konuları ifade ediyor olması sebebiyle duygu dünyamızla ilgi birçok olay Ay’ın konumlandığı burçla tam anlamıyla ilişkilidir ki, bize keyifli gelen konular ve alışkanlıklarımız da burçlardaki Ay’ımızın etkisindeki konulardandır. Duygusal yapımızı doğrudan etkilemesi sebebiyle yaşamımızın tüm alanlarını maximum derecede etkisi altında bırakabilir fakat, daha önemlisi sosyal ilişkiler üzerinde etki sahibi olmasıdır. Ay’ın konumlandığı burç bir anlamda sevgi alanındaki beklentilerimizi, beslenme şeklimizi ve duygusal anlamda rahata erme şeklimizi de biçimlendirir.

Ay’ın sembolik manada koruyucu olarak Güneş’in etrafında dönmesi ve Güneş’in ışığını yansıtması gibi, doğum haritamızdaki Ay da kendimizi koruma şeklimizi, kendimizi nasıl rahat ve güvende hissettirdiğimizi gösterir.

Çoğu astrolojik hesaplamada olduğu gibi, Ay burcunun tespit edilmesi için de doğum anına ait bilgilerin tam olarak bilinmesi gereklidir. Bu kısmın doğru olması son derece önemlidir, çünkü yalnızca birkaç dakikalık fark çok farklı bir burcu gösterebilir, bu nedenle emin olmak adına kesinlikle dikkatli davranılması gerekir. Kesin saat bilgilerine sahip olmanız durumunda, sitemizdeki gibi iyi hesaplama yapan bir çevrimiçi hesaplama sistemi doğru sonucu almanızı sağlayacaktır.

Şahsınızın yahut doğum saatini bildiğiniz birinin içsel dünyasını anlamak için, websitemizdeki Ay burcu bulma programını kullanabilirsiniz. Şayet doğum haritanızda Ay’ın hangi burçta olduğunu merak ediyorsanız doğum bilgilerinizi formdaki bölümlere girmeniz gerekiyor. Son olarak hesaplama butonuna tıklayın. Şayet başka bir insana ait Ay burcu hesaplamasına göz atmak isterseniz ilgili kişinin doğum bilgilerini, Ay’ın şimdiki pozisyonunu merak ediyorsanız, bu güne ait tarihi forma girmeniz gerekiyor. Bununla beraber girilen tarih içerisinde Ay’ın mevcut konumunu ve o pozisyonda nasıl yorumlandığını okuyabilirsiniz.

Detaylı Merkür Burcu Hesaplama ve Yorumlama

Burçlardaki yerleşimine göre farklı anlamlara gelen Merkür burcu, sahip olduğumuz zekayı ve bu zekayı ne şekilde kullandığımızı gösterir. Bir burçtaki Merkür nasıl düşündüğümüzü, yazarlık yönelimimizi ve başkalarıyla iletişim yöntemimizi anlatır. Biriyle ilk defa konuştuğumuzda, aslında dış burcu ile değil, Merkür burcu ile muhatabız demektir. Merkür’ün doğum haritasındaki konumu, olayları tanımlama, bilgileri bir arada tutma ve diğer insanlarla fikir ve bilgi alışverişinde bulunma şeklimizde etkilidir. Merkür konumunuzdan ne tür etkiler aldığınızı anlamak için Merkür burcu sistemimizi aracılığıyla ilgili tespiti yapmanız gerekir. Merkür yerleşimimiz iletişim tarzımız üzerinde etkili olduğundan, ve düşüncelerimizi ifade ettiğinden dolayı, hayatımızın her alanını etkiler.

Ücretsiz Venüs Burcu Hesaplama Servisi

Venüs Zodyak kuşağında dolaşımdayken, günde ortalama 1° lik yol alır. Bu durum her burçta tam olarak bir ay geçirdiği manasına gelir. Ayrıca on sekiz ayda bir defa geri hareket eder ki, Venüs’ünüzü tam olarak belirlemenin en iyi yöntemi doğum haritanıza bakmak ve doğum gününüzde hangi burçta olduğunu görmek için bir Venüs burcu hesaplama sistemi kullanmaktadır. Venüs burcumuz değerleri yönettiğinden para ve lüksle olan ilişkimiz üzerinde etkilidir. Ama belki de daha önemlisi, burçlardaki Venüs sevgiye bakış açımızı, şefkat gösterme biçimimizi, aşkın bizim için ne anlama geldiğini bildirir. Sevgilinizle aranızdaki uyumluluğu çıkarmak için Güneş burcu astrolojisini kullanmak bir yöntemdir oysa ki, Venüs burcu hesaplaması yapmak tam olarak aşkın kalbine inmenin en iyi metodudur.

Mars Burcu Nedir? Mars Burcu Analizi Nasıl Yapılır?

Diğerlerine göre Mars hareketini hızla sürdüren bir astrolojik cisimdir ve hangi dönemlerde gerileme hareketi yaptığına bağlı olarak iki — yedi aylık süre zarfında burçları yönetir. Bilindiği gibi Mars’ın tam bir turu ortalama 2 sene sürer. Bu 2 senelik döngüyü kesin olarak tespit edebilir, içinde bulunduğunuz süreçte neler yaşadığınıza ve hissettiklerinize göre hatırlatıcı işaretlemeler yaparsanız, bir sonraki Mars etkisinde nasıl harekete geçeceğiniz ve enerjinizi nasıl kullanacağınız ile ilgili ipuçları almış olursunuz. Mars burcunuzun özelliklerini öğrenmek, harekete geçme biçiminiz ve motivasyon kazanmak için neye gereksiniminiz olduğuyla ilgili bilgi verir. Bu veriler, enerji yüklenmenize ve hayatınızı daha kolay hale getirmenize yardım edebilir. Mars pozisyonunuzu kolay bir şekilde tespit etmek için Mars burcu hesaplama programı kullanmalısınız.

Gerçek Jüpiter Burcu Hesaplama Sistemi

Jüpiter burcunuzu tespit etmenin birkaç yolu bulunmaktadır. Bir astroloji programından faydalanarak bir tek tıklamayla Jüpiter’inizi pratik bir şekilde bilebilirsiniz, tabiki gerekli tarih ve saati bilmeniz gerekiyor. Bununla birlikte bir Jüpiter transit tablosunu kullanarak tarihlerden de yola çıkabilirsiniz. Doğum haritanız varsa Jüpiter’inizin bulunduğu konumu bu şekilde de tespit edebilirsiniz. Eğer anlamlarıyla beraber bu yerleşime detaylıca bakmak isterseniz Jüpiter burcu bulma uygulamamızdan yararlanabilirsiniz. Jüpiter’in bulunduğu burç sizinle ilgili bilinenden çok daha fazla bilgi verir, algınızı genişletme ve bilinç seviyenizi yükseltme yöntemlerini su üstüne çıkarır. Genişlemeyi ifade eden Jüpiter genellikle bu özelliğinin yanında bolca doğruluk serumu getirir. Jüpiter burcunuzun konumunu doğru şekilde anlamış olmanız, hayatınıza daha fazla şans davet etmenize de yardımcı olabilir.

Ücretsiz Satürn Burcu Hesaplama Uygulaması

Natal haritalarda, Satürn’ün yerleşim gösterdiği burç, sınır çizgilerimizi, korkularımızı ve sorumluluk hislerimizi ortaya koyar. Satürn’ün konumu, sorumluluklarımızı nasıl yerine getirdiğimizi açığa çıkarabilir ve bununla beraber, normal bir şekilde açıklamakta zorluk çektiğimiz ve hatta karakterimizin bir parçası olarak özümsediğimiz özelliklere de işaret eder. Satürn, devri uzun bir gezegen olup, her bir burçta ortalama iki yıl altı ay kalır ve doğum anındaki burca yeniden gelmesi 28 ila 29 yıl sürer. İşte bu tekrar geliş anına Satürn’ün Dönüşü ismi verilir ve bu bir tür olgunluktur. Bu, eşit dönem insanlarının birbiriyle benzeşen yaşam dersleri öğrendiği şeklinde kabul edilir. Websitemizde yer verdiğimiz Satürn burcu bulma sistemi aracılığıyla Satürn’ün yer aldığı konumu bulabilirsiniz.

--

--